Rüyada Hümeze Suresini Okumak

İmam Cafer Sadık (a.s) yaptığı tabire göre rüyada Hümeze suresini okumak; düşmana galip geleceğinize ve fetih gerçekleştireceğiniz anlamına gelir. İbn-i Şirin Hümeze suresini halk arasında çok konuşan biri olarak tanınacağınız şeklinde tabir etmiştir. İbni Şirin'e göre; rüyasında Hümeze suresini okuyan veya okuyandan dinleyen kimse, sözünü geçiren ve halk arasında sevilen bir kişi olur. Dünya malına düşkün olup sonunu düşünmez. Akrabasıyla dedikodu yüzünden geçinemez. Malını rast gele savurur.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada Hümeze suresini okumak veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; selim kalbe, mal biriktirip hayır yolunda harcamaya işarettir. Kirmanî'nin yaptığı tabire göre rüyada Hümeze suresini okumanın anlamı dünya malına düşkün olacağınıza ve akıbetinizi önemsemeyeceğinize işarettir.

Rüyada Hümeze Suresini veya bundan bir ayeti okuduğunu veya kendi üzerine okunduğunu görmek, güzel söz söyleme sanatına ve insanlar nezdinde meşhur olmaya delâlet eder. Cafer-i Sadık hazretleri buyururlar ki; Rüyasında Hümeze süresini okuyan o zat malını Allah rızası için hayra verir. Kardeşlerine ve akrabasına iyilik eder.

Okunma: 107