Rüyada Un Görmek

Rüyada un görmek mal ve rızka, aile bireylerine, buğday unuyla hamur karmak akrabaları ziyarete, arpa unun hamuru din ve takva güzelliğine işarettir. Pirinç unu güzel nimete, diğer hububatın unları hastalıktan kurtulmaya işaret eder. Rüyada un satıcısını görmek zorluktan sonra erilecek kolaylığa, hazır rızka ve tabi olduğu hakkı başkasına da duyurmak anlamına gelmektedir.

Un elemek hakkı batıldan ayırmaya, un eleyeni görmek adil yargıca, Elek yahut diğer un eleyicileri görmek, insanların hükmüyle güzel yönetildikleri kanun ve nizama işarettir. Yırtık ve delik elek görmek kötü kanunlara, hak ile batılı karıştıran kötü yönetime delalet eder.

Rüyada Un Görmek Anlamı ve Yorumu

Rüyada görülen un, helal mal ile tabir edilir. Rüyada un çok para kazanmak ve zengin olmak demektir. Un dolu çuvallar görmek, hiç emek harcamadan zengin olmaktır. Üstü başı una bulandığını görmek istediğiniz şeylere sahip olacağınıza yorumlanır. Rüya sahibi istediklerini alır.

Rüyada un görmek, mütevazı, fakat çok mutlu bir hayatınız olacağına işarettir. Bolluk, bereket, hayırlı para, zenginlik, fazla gelirdir.

Danyal aleyhisselama göre; un zahmetsiz elde edilen helal mala işarettir. Arpa unu dinde doğruluğa, kus darısı un, zorlukla hasis bir adamdan elde edilen az bir mala delalet eder. Rüyasında un sattığını gören, dinini dünyaya değiştirir.

Pirinç unu görmekse, güç elde edilen maldır. Hububattan her hangi birinin unu o türün tabiri gibi yorumlanır. Rüyada un elediğini görmek, hakla batıl arasında ayırım yapmaya delalet eder.

Ebu Said El Vaiz e göre; buğday unu görülmesi, ticaretle elde edilen çok mala delalet eder.

Bir rivayete göre de un elemek, günahlarından kurtulmak için tövbe etmek gereğine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada buğday unu görmek, helal mala; arpa unu görmek, dinde İstikamete; pirinç unu güçlükle elde edilen mala işarettir. Rüyada görülen buğday unu rızıktır.

Rüyada un görmek; helal mal ve kazanca işarettir. Pirinç unu nimettir. Bazen buğday unu; şerefli ilme, yolculuğa, mala, ticarete, mal ve silahtan hazırlığa, kaleye, din ve hidayete ve hastalıklardan kurtulmaya işarettir. Buğdaydan başkasının unu, hastalıktan iyileşmeye, yenmeleri de fakirliğe işarettir.

Buğday unu, toplu mal ve ailedir. Buğday ununu hamur etmek, rüyayı göreni akrabalarına kavuşturacak yolculuktur. Arpa ununu hamur ettiğini gören kimsenin mümin olduğuna ve düşmanlarına zafer bulmasına işarettir.

Rüyada un görülmesi bolluk, bereket, hayırlı para, zenginlik, fazla gelirdir. Rüyasında un dolu çuvallar gören, çalışmadan zengin olur. Üstü başı una bulanan istediklerini alır. Elinde un olan bir erkek, kadın için cömert bir eştir.

Okunma: 105