Rüyada Beklemek

Beklemek ile ilgili rüyalar görülme şekline göre farklı şekilde tabir edilmektedir. Bu nedenle Rüyada kötü bir şeyi beklemek, üzüntüye; iyi bir şeyi beklemek, isteğinin gerçekleşmesi anlamına gelir. Ayrıca rüyada birini (bir insanı) beklemek haberle tabir edilmektedir. Sonuç olarak kişinin beklemekte olduğu veya arzuladığı şeye kavuşacağı demektir. Beklemek ilim ehli için ziyade ilme ve işlerin kemal bulmasına delalet eder. İmam Nablusi demiştir ki: Bilim adamları için ilme, bazen de dindeki bozukluğa işaret eder. Sonuç olarak iyi bir haberi beklemek hayra, kötü bir şeyi beklemek şerre delalet eder. Bir işi beklediğini gören uzun ömür sahibi olur.

Rüyada Sıra Beklemek Ne Demek?

Rüyasında sıraya dizilmiş insanlar içinde sıra beklediğini gören kişi için bu rüya çekeceği zahmetten sonra isteğine kavuşacağını belirtir. Rüya sahibinin zorluklara göğüs gererek mücadeleci yapısını bir an bile elden bırakmamasını ifade eder. Ayrıca zorluklar karşısında engelleri aşarak üst makamlara gelecek kadar başarılı olacağına rivayet edilir.

Rüyada Yolda Beklemek Nedir?

Beklenen bir insan ise sevinçli habere yorulmaktadır. Yolda herhangi bir ulaşım aracı olan vasıtayı beklemek ise çaresizlik ve şaşkınlıkla tabir edilmektedir. Bir olay ya da gelişme beklemek ahmaklık ya da gafletle tabir edilir. Beklemek ilim ehli için ziyade ilme ve işlerin kemal bulmasına delalet eder.

Rüyada Birini Beklemek Ne Anlama Gelir?

Kendinizi birisini beklerken görmek, bilimde ilerlemeye veya dini inançlarınızın azalacağına işarettir. Beklerken sıkılan, telaşlanan kimse bir sevinç yaşayacaktır. Bekleyen ve sabreden kimse, umduğundan daha mutlu olacaktır.

Okunma: 117