Rüyada Türbe Görmek

Rüyada türbe görmek, cahil ve ahmak kimselerle ilişkiyi kesmeye, fesatçılığı bırakmaya, belalardan kurtulmaya, iyi amel yapmaya, iyilikte bulunmaya işarettir. Türbe görmek, tövbe etmeye, namaz kılmaya, öğüt dinlemeye işaret eder. Türbe, kişinin çektiği sıkıntılarının geride kalacağına işarettir.

Rüyada peygamberlerden birinin türbesini ziyaret ettiğini görmek, hayra, berekete, cömertliğe, evlenmeye ve itibar kazanmaya işarettir.

Rüyada bir alimin veya evliyadan birinin türbesini adabı dairesinde ziyaret edip, orada okuduğu Kur'ân-ı Kerîm'i, getirdiği salâvat ve istiğfarı, yaptığı zikirleri kabir ehlinin ruhuna hediye edip, burada yatan kimseyi vesile/aracı kılarak (onun yüzü suyu hürmetine Allah'tan isteyerek) dua ettiğini görmek, arzuların gerçekleşmesine, tövbe edip samimi olarak kulluğa yönelmeye ve duaların kabulüne işaret eder.

Rüyada türbe bekçisi olduğunu görmek, birçok hayra kavuşmaya işarettir.

Rüyada peygamberlerin veya evliyanın türbesinde münasebetsiz bir iş yaptığını görmek, günah işlemeye işarettir.

Türbenin saçaklarından su aktığını veya üzerine yağmur yağdığını görmek, İlâhî rahmete işaret eder.

Rüyada türbe görmek cahil ve ahmak kimselerle ilişkiyi kesmeye, fesatçılığı bırakmaya, musibetlerden kurtulmaya, tövbe etmeye alamettir. Türbenin saçaklarından su aktığını yahut üzerine yağmur yağdığını görmek ilahi rahmete delalet eder.

Rüyada Allah dostlarından birisinin türbesini ziyaret ettiğini görmek, hayır ve berekete delâlet eder.

Peygamberlerden birinin türbesini görmek, hayır ve berekete ve o Nebinin şefaatine delâlet eder.

Rüyada türbe görmek, halka öğüt veren, onları iyilik yapmaya teşvik eden, bilge ve cömert bir kimseye işarettir.

Bir kimsenin rüyada Musa (a.s.)'ın türbesini ziyaret ettiğini görmesi, cennet ehlinden olmaya işarettir. Keza rüyada İbrahim (a.s.)'ın kabrini ziyaret ettiğini görmek, hayır ve berekete, kerem ve cömertliğe, Allah yolunda malı infak etmeye ve dinde salâha delâlet eder.

Peygamber-i Zîşan Efendimiz'in Medine'deki mübarek kabrini ziyaret ettiğini görmek, hacca gitmeye, Şefaat-ı Nebiye ve Allah yolunda hicrete delâlet eder.

Okunma: 106