Rüyada Nohut Görmek

Rüyada nohut görmek, vaadin yerine getirilmesine, borcu ödemeye, gurbette bulunanın gelmesine alâmettir. Rüyada görülen nohut, zor ve meşakkatle elde edilen mal demektir. Rüyada nohut, güçlükle elde edilen mala, zorluk ve çetinliğe delalet eder. Yine rüyada nohut görülmesi, bugünlerde iyi bir iş haberi alacağınıza işarettir. Aynı zamanda birden fazla işe başlanacağına ve bu işlerde başara elde edileceği anlamına gelir. Nohut genellikle bereketi ifade eder ve gören kişi için hayırlı kazanç, iş konusunda şansı işaret eder. Çuvallar dolusu nohut gören kişiler tüccar olur veya ticarette kazanç sağlayan kişi olur.

Rüyada nohut görmek, yakınlarda güzel bir haber alacağınıza yorumlanır. Rüyada nohut zorlukla kazanılan paradır. Rüyada bir yerden nohut alan parayla ilgili bir söz vererek güç durumda kalır. Nohut yediğini görmek para kazanmak demektir. Kimi rüya tabiri yapanlara göre taze veya kurutulmuş nohut görmek; üzüntüye işaret etmektedir. Pişirilmiş etli nohut yediğinizi görmek; üzüntünüzün daha az olacağına işarettir.

Rüyada kuru nohut görmek, kedere ve kafa yorgunluğuna delalet eder. Eğer nohutla birlikte diğer bir şey de yenirse hayırlıdır. Bir kimsenin rüyada sıcak nohut yediğini görmesi, ramazanda zevcesini öpmeye delâlet eder. Ebu Said El Vaiz e göre; rüyada kavrulmuş nohut görmek (leblebi gibi) uygun olmayan bir yerde ve zamanda birisini öpmeye işarettir. Şöyle hikaye ederler: Bir kimse Ibn-i Şirin'in yanına gelerek: Rüyada kavrulmuş nohut yediğimi gördüm demiş, tabirci "oruçlu olduğun halde ramazanda karını öptün mü?" diye sormuş. Adam: "evet" cevabını vermiş, Ibn-i Şirin de: "İşte, rüyanın tabiri budur." demiş.

Bir rivayete göre; nohut görmek helal mal ve rızk ile yorumlanır. Rüyada nohut görmeniz güçlükle kazanılan paradır. Nohut yemeği yediğini gören para alır.

Okunma: 108