Rüyada Leopar Görmek

İmam Nablusi'ye göre rüyada leopar görmek, izzet ve yüceliğe kızarak ve çekinerek şimarlık etmeye delalet eder. Leopar, düşmanlığı ve sadakatini çıkarmayan ve mütereddit bir halde bulunan bir düşman demektir. Rüyada bir leoparla mücadele ettiğini görmek, sinsi bir düşmanla tartışmaya işaret eder. Rüyada bir leoparla ava çıktığını görmek, hayır ve menfaat anlamına gelir.

Rüyada bir leopara binip onu istediği yöne sevkettiğini görmek, şeref kazanmaya, halktan itibar görmeye veya nefsine hakim olup hayırlı amellere güç yetirmeye işaret eder.

Rüyada leopar deseni görmek, çok önemli sırlarınızın bazı rakipleriniz tarafından keşfedilerek işlerinizin altüst olacağına işarettir. Rüyada leopar rakiplerinizin çok önemli sırlarınızı ele geçirerek işlerinizi altüst edecek demektir.

Rüyada görülen leopar, kendini deşifre etmeyen kurnaz bir düşman olarak tanımlanır. Bazen korkuyu, anlaşmazlığı ve pişmanlığı çağrıştırır. Bazende, ağlamaya, üzüntüye ve kedere işaret eder. Kimi zamanda karasız, sinsi, şehvetli bir kadın olarak yorumlanır.

Rüyada leopar öldürmek veya etini yediğini görmek, rüya sahibinin düşmanına üstün gelip rahatlayacağına işaret eder. Eğer rüya sahibi rüyasında herhangi bir leopar tarafından ısıtıldığını görürse, rüyayı görenin bir kaza geçireceğine hükmedilir. Şayet bekar bir kimse bu tür bir rüya görürse, rüya sahibinin zalim bir kadının ağına düşeceğine işaret sayılır.

Bir kimse rüyada bir leoparı yakaladığını ve onu evine getirdiğini görse, rüya sahibinin yabancı bir kimse ile eşini aldattığına hükmedilir. Eğer leopar ile yaptığı mücadeleyi kaybettiğini görürse, o kimsenin bir kimse yüzünden: güç durumlara düşeceğine yorumlanır. Şayet leoparın elinden kurtulup kaçtığını görür ise, rüya sahibinin kısa bir zamanda eski durumuna kavuşacağına işaret sayılır.

Rüyada leopar görmek, etrafının yırtıcı ve tuttuğunu koparan düşmanlarla çevrili olduğuna, isinde ve gücünde gözleri bulunduğuna delalet eder.

Bir kimse ormanda bir leoparı yakaladığını ve bunu bir başkasına sattığını görse, malından bir bölümünü bir kimse uğruna sarf edeceğine işaret eder. Eğer rüyada bir leoparın kendisini ısırdığını ve pençesiyle yaraladığını görse, rüyayı görenin düşmanından zarar göreceğine hükmedilir. Şayet rüyada leoparın kendisini yaladığını ve hiçbir zarar vermediğini görür ise, rüya sahibinin düşmanı ile anlaşıp barışacağına işaret sayılır.

Rüyada leoparla mücadele ettiğini gören kimse, öyle bir insanla mücadele eder. Bir kimse kendisinin bir leoparı olduğunu ve onunla av avlandığını görse, o kimsenin rızkı erişeceğine aziz ve şerefli olduğuna delalet eder.

Leoparın saldırısına uğradığıysanız yani leoparın saldırması hayallerinizin suya düşeceği, leopar kafesteyse düşmanlarınızın size zarar veremeyeceği anlamına gelir.

Okunma: 98