Rüyada Semaver Görmek

Rüyada semaver görmek, çoktan beri askıntıda bulunan bir işinizin bugün yarın sizin lehinize olarak sonuçlanacağını gösterir. Rüyada semaverde çay demlemek, eline mal geçen ve kendisine itimat edilir yararlı bir dosttur. Semaverde pişirilen çaydan içmek, helâl mal ve temiz yaşantıdır. Semaverden çay doldurmak, hayırlı rüyalar arasında yer alır. Semaverden çay dolduğunu gören kişinin başkasına ya da kendisine doldurduğuna bakılmaksızın her anlamıyla güzele işaret eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada semaver görmek, zevk, neşe, hayır ve menfaat işarettir. Rüyasında birine semaverden çay doldurduğunu gören kişi, evine misafir geleceğine ve ailesiyle birlikte mutlu bir hayat süreceği demektir. Rüyada semaverde çay demlemek çalışma hayatında ve toplumda başarıyı ifade eder. Semaverde çay yepyeni umut ve beklentidir. Rüyada semaverde çay demlenmesi, sıkıntı, sorunların bitmesine, sağlık ve huzurun yerine gelmesini ifade eder. Rüyayı gören kişinin, rahat, huzurlu ve güzel günlere kavuşacağına alamet eder.

Denilmiştir ki; rüyada semaver görmek, hanım, eş, çocuklar ve ailedir. Kişinin rüyasında semaver görmesi, tatil beldelerine geziye, zahmet çekilmeden kazanılacak paraya delalettir. Rüyada semaver aynı zamanda kadri yüce evin hanımına da delalet eder. Şarap testisi hayırlı bir kadına delâlet eder. Bundan dolayı şarap testisinden su içtiğini gören kimse hayırlı bir kadmla cinsî münasebette bulunur. Rüyada semaverde su kaynatmak, helal mala ve temiz hayata işarettir. Semaverle pikniğe çıkmak dünya malı ile tâbir edilir. Ayrıca rüyada bakırdan yapılmış semaver görmek, zengin, soylu, yüce bir kadın olarak tanımlanır. Bekâr için evlenmeye, mal biriktirmeye yorumlanır. Kimi zaman, uzun ömre, borçtan kurtulmaya işaret sayılır.

Bir kimse rüyada semavere su doldurduğunu görse, rüya sahibinin zengin olmasına, feraha çıkmasına işaret eder. Şayet hasta bir kimse aynı rüyayı görürse, o kimsenin şifa bulacağına, ömrünün uzayacağına hükmedilir. Hapiste veya sıkıntıda olan bir kimse rüyada, boş semavere su doldurduğunu görse, o kimsenin sıkıntılı durumdan veya hapisten kurtulacağına işaret eder. Eğer borçlu olan bir kimse bu rüyayı görürse, rüya sahibinin borçtan kurtulup ferahlayacağına hükmedilir. Genel anlamda rüyada görülen semaver rüyayı gören kimsenin kısmetinin açılacağına ve bol para kazanacağına işaret sayılır.

Okunma: 97