Rüyada padişah çadırı görmek ne anlama gelir

Rüyada padişah çadırı görmek; saltanat ve devlete delâlet eder. Çünkü çadırlar padişahların otağıdır. Padişah çadırı, saltanat, devlet, iyilik, ibadet, nimet, komutan, sultan, liderlik, ihsan ve iyilik anlamına gelir. Bazı kere de büyük bir padişah çadırında olduğunu görmek, şehidlerin kabrini ziyarete işarettir. Rüyada padişah çadırına mâlik olduğunu gören kimse, şükründen âciz kalacağı bir nimete kavuşur. Yine rüyada yeşil ve beyaz renk çadırlar görmek, iyiliğe, ibadete ve büyük nimetlere delâlet eder. Bakınız; Otağ.

Rüyada padişah çadırının kurulduğunu görmek
heybetli bir saltanata, izzet ve şerefe delâlet eder. Rüyada padişah çadırnın kurulduğunu görmek, izzet ve şerefe, düşmana galip gelmeye işaret eder.

Padişah çadırı

Bir kimsenin rüyada padişah çadırı görmesi, yine padişaha delâlet eder. Padişah çadırını gören kişi, sultanın düşmanına galip gelir ve onu kahreder. Rüyada bir yere padişahın çadırının kurulduğunu görmek, sultanın askerlerini ve ordusunu çeken ve orduya kumanda eden bir melike delâlet eder.

Rüyada yeşil ve beyaz çadır görmek, iyilik, ihsan ve şehitlerin ve de salihlerin kabirlerini ziyaret etmeye işarettir. Rüyada sultan çadırının durulduğunu görmek, saltanatının elinden gitmesine yorumlanır.

Rüyada padişah çadırı görmek, sultandır. Padişah çadırını gören kimse, sultanin düşmanına galip gelir. Bir kimse rüyada padişah çadırının kurulduğunu görmek, sultanin askerlerini ve ordusunu çeken bir meliki görmeye delalet eder. Çünkü çadırlar, meliklerdir.

Okunma: 110