Rüyada Kaju Görmek

Rüyada kaju görmek, mal ve nimete kaju yemek ise ele mal geçmesine, zengin birinden fayda görmeye işarettir. Rüyada acı ve çürük kajuyu yediğini görmek, haram mala işarettir. Bazı tabircilere göre rüyada çürük ve acı kaju yemek, cimri bir adamdan ağır bir söz işitmeye işarettir. Kişinin rüyasında kaju yemesi, zengin, eğlenceyi seven bir insana işaret eder.

Rüyada kavrulmuş tuzlu kaju görmek, cömert bir kişiyi çağrıştırır. Bazen da, servete işaret sayılır. Ayrıca zahmetli iş, arabulucu olarak tanımlanır. Kimi zaman ise, sevinçli haber almaya, yahut helal mal olarak işaret edilir. Kimi zamanda çalgıya eğlenceye ya da zevk alemine yorumlanır. Bir kimse rüyada kaju ve çerez görsegörse, o kişinin helâl mal edineceğine ve yoksullara da yardım ederek hayır kazanacağına işaret sayılır.

Bir kimse fındık ve fıstıkla birlikte kaju yediğini görse, rüya sahibinin dostluğu zor kazanılan bir kimseyle dostluk kuracağına işaret eder. Veya başarılması güç olan bir işi başararak hayırlı kazanç sağlar. Bekâr için kaju rüyası yuva kuracaklarına işarettir. Aynı rüyayı evlilerin görmesi onların bir çocuk sahibi olacaklarına yorumlanır.

Okunma: 133