Rüyada Diş Ağrısı Çekmek

Rüyada diş ağrısı çekmek, aile bireyleri yahut akrabadan gelecek sıkıntıya yorulur. Ağrıyan dişe ilaç sürmek kederden kurulmaya yorumlanır. Rüyada diş ağrısı görmek tabirini yapmadan önce hangi dişin hangi manaya geldiğini bilmekte fayda var. İslami rüya tabirlerinde Rüyada diş ağrısı görmek şu manalara gelmektedir:

Üst dişler; erkekliğe,Alt dişler; dişiliğe,Ön dişler; erkek evlatlara, kızlara, kardeşlere veya anne-babaya,Ön dişlerin yanındaki dişler; üzüntüye, evlatlara ve amcalara,Azı dişler; sülalenin önde gelenlerine,Geri kalan diğer dişler; dayı ve dayı çocuklarına,Arka dişler; akrabalarından uzakta olan kişiye,Ön dişlerin sağ tarafında yer alan dişler; baba ve baba tarafından olan akrabalara,Ön dişlerin sol tarafında yer alan dişler; hem anne, hem baba tarafından akrabalara işaret etmektedir.1- Rüyada Diş Ağrısı Çekmek Tabiri Nedir?

Bazı rüya tabircilerin yorumlarına göre diş ağrısı yakında sevindirici bir haber alacağınıza işarettir. Bazen de rüyada diş ağrıması dostlarınızın iğneli sözleriyle karşılaşacağınızı gösterir.

Dişinizin ağrıdığını görmek; beklenmedik bir harcamayla ekonomik durumunuzu zora sokacağınıza işaret eder.

Rüyada bir dişinin ağrı vererek düşmesi, yakın ve sevdiği akrabadan birinin vefatına işarettir. Ağrı vermeden düştüğünü görmek ise, uzak akrabadan birinin ölümüne yorumlanır.

Rüyada diş ağrısı çeken birini görmek, aile bireylerinden yahut akrabalardan birinin çektiği sıkıntıya işaret eder. Bazı kere de diş ağrısı çekmek dost ve ahbaplarının işlerinin bozukluğuna delalettir.

Rüyanızda ağrıyan bir dişinize ilaç koyduğunuzu veya çektirdiğinizi görmeniz; hayır ve menfaate, keder ve sıkıntılardan kurtulmaya delalet eder

Cabirü'l-Mağribî demiştir ki: Bir kimsenin rüyada ağrımakta olan dişine ilaç yaptığını veya çektirdiğini görmesi, hayır ve menfaate, keder ve gamdan kurtulmaya delalet eder.

Diş ağrısı çektiğini görmek, o dişin temsil ettiği akrabadan fena söz işitmeye işarettir. Yeniden diş çıkarırken ağrı hisseden; akrabası yüzünden felakete uğrar.

Aynı zamanda rüyada diş ağrısı çekmek, günahtan nedamet etmeye ve Hakk'a dönmeye delalettir.

2- Rüyada diş ağrısını hissetmek

Fena bir söz işitmeye delalet eder. Rüyada damar ve sinirlerde bir ağrı, bir sızı olduğunu görmek, üzüntü, keder ve sıkıntıya delalettir.

Rüyada dudaklarında ağrı ve sızı olduğunu görmek, dost ve ahbaplarının işlerinin bozukluğuna delalet eder.

Dişlerinizin ağrıdığını görmek; kendinizden veya çocuklarınızdan yana üzüntü yaşayacağınıza işarettir.

Dişlerinizin ağrıdığını ve bu yüzden acıdan kıvrandığınızı görmek; mal elde edeceğinize

Cabir Mağribî: Dişinizin ağrıdığını ve ağrıyan dişinizi bir elinizle tuttuğunuzu görmek; menfaat elde edeceğinize, iki elinizle tuttuğunuzu görmek; daha fazla mal elde edeceğinize yorulur.

Okunma: 117