Rüyada Buruc Suresini Okumak

İmam Abdulgani Nablüsî'ye göre; rüyada Buruc suresini okumak, buruc suresi rüyasında görüp okuyan veya okuyandan dinleyen kimse, bilimi seven biri olarak, daha çok araştırma yapmaya işaret eder. Buruc Suresini okuyan rüya sahibi yıldız ilmine merak eder, dinde kavi (dayanıklı, güçlü, sağlam, zorlu) olur.

Rüyada Buruc Suresini dinlemek İlmin çok olması ve dininde kuvvetli olması demektir. Buruç süresini rüyasında okuyanı dinleyen kişi, îbn-i Şirin'e göre, dünyada gam ve kederden kurtulur. Sıkıntısı biter, hayatı güzellik içinde geçer. Rüyada Buruc suresini dinleyenin ahireti güzel olur, büyük sevaba erer.

Rüyada mübarek Buruc suresininden bir parçayı okuduğunu veya kendi üzerine okunduğunu görmek, ilim ve güzel amele, Allahu Teâlâ'nın sevgi ve rızasını kazanmaya, üzüntü ve kederden halâs olmaya, ilim ve ameli sevmeye delâlet eder.

İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada Buruc suresini okumak; üzüntülerden kurtulacağınız manasına gelir. İbn-i Sîrîn: Buruc suresi Dünyada üzüleceğinize, ama ahirette mutlu olacağınız işarettir. Kirmanî: Buruc suresini okumaniz ahirette yüceleceğinize işarettir. Rüyada bu süreyi okuduğunu gören kimsenin ahireti mamur olur, yüksek dereceye çok sevaba erer. Nablusî O kimse ilim ve ameli sever, dinde kavi olur, yıldız ilmine merak eder, demiştir.

Okunma: 112