Rüyada Battaniye Görmek

Rüyada temiz, güzel battaniye görmek, işlerinizin yoluna gireceğini, sıhhatinizin iyi olacağına işarettir. Kirli battaniye çevrenizde sizi çekemeyenler var demektir. Yırtık battaniye veya battaniyeler, bilmeden yerine getiremediğiniz bir sözünüzden dolayı bir sevdiğinize çok zarar geleceğine işarettir.

Rüyada battaniye sağlığınızın iyi olacağı anlamına gelir. Battaniye kirli ise, çevrenizde sizi kıskanan insanların varlığına işarettir. Yırtık battaniye görmek, farkında olmadan yerine getiremediğiniz bir sözünüzden dolayı bir yakınınıza zarar geleceğine işarettir.

İbn'i Kesi'e göre; rüyada battaniye görmek hayırlıdır. Battaniye ile sarılıp yattığını görmek dinine sadakatini ve Cenabı Hakkın (CC) rızasını kazandığını, battaniyeyi uyuyan birinin üzerine örttüğünü görmek, o kişiyi himayesi altına aldığına işarettir.

Rüyada battaniye örtmek: Kışın üzerine güzel renkli bir battaniye örten kişi iyi bir mevkie gelir. Yazın üzerine battaniye örten kişi para yüzünden sıkıntı çeker. Battaniye sermek yol yapılacağına, battaniyeyi silkelemek ise işlerin kolaylıkla sonuçlanacağına işaret eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada battaniye görmek, rüya sahibinin nişanlanacağına veya evleneceğine işaret eder. Rüya sahibi evli ise hayırlı bir ise kavuşacağına işarettir.

Temiz bir battaniye, talihe, birisinin size güler yüz göstereceğine, işlerinizin yolunda gideceğine; kirli batta niye kötü arkadaşların size gerek iş hayatında, gerek sosyal çevrelerde üzüntü vereceğine delildir.

Yırtık battaniye ise, unutarak yerine getirmediğiniz bir vaadin, kendisini kesinlikle incitmek istemediğiniz birinin hayatını perişan edeceğini gösterir.

Rüyada battaniye almak, çarşı dan battaniye satın aldığını görmek, birçok dost edineceğine ve onlardan menfaat göreceğine işarettir.

Bir kimsenin rüyada tertemiz bir battaniye görmesi, zevceye, işlerin yolunda gedeceğine ve güler yüzle karşılanmaya delâlet eder.

Battaniye, rüya sahibinin nişanlanacağına veya evleneceğine işaret eder. Rüya sahibi evli ise hayırlı bir ise kavuşacağına işarettir.

Okunma: 109