Rüyada banyo Görmek, Rüyada banyo yaptığını görmek ne demek?

Rüyada banyo yaptığını gören kimse, hasta ise, hastalıktan, sıkıntılı ise sıkıntıdan, borçluysa borcundan kurtulur. Bazı tabirciler, banyoda sıcak su ile yıkanmak iyidir. Banyo girdiğini gören kimse üzüntülü ise üzüntüsünden kurtulur. Yıkanmak için banyo yaptığını görmek, keder ve üzüntüden kurtulmaya işarettir. Bazen de, banyo bekâr için hanıma, banyonun havuzları eşinin ailesi ve malına işaret eder.

Banyo ilim evine, camiye, çarsıya, günahkâr için tövbeye, fakir için zenginliğe ve hasta için şifaya işaret eder. Hasta olan bir kimsenin rüyada banyo girip ılık su ile yıkandığını görmesi, hastalığının gitmesine işaret eder. Tabiatına uygun olmayan su ile yıkanması üzüntü ve kedere, sıkıntı ve hastalığının artmasına işaret eder. Sağlam ve sıhhatli olan bir kimse banyoda yıkanıp temizlenirse, kendisini hidayete götürecek bir ilme nail olur. Yahut borcunu öder. Eğer bekâr ise evlenir. Fakir ise zengin olur. Güzel kumaşlardan elbise giymiş yahut güzel koku sürünmüş olduğu halde ölünün banyodan çıktığını görmek, Allah-ü Teâlâ'nın o kimseyi affetmesine işaret eder.

Nehirde banyo yapmak

nehirde banyo yaptığını görmek, yüce ve Kerim olan Allah tarafından lütfedilecek büyük bir mülke ve nimete delâlet eder. Üzüntü ve kederin gitmesi, borcun ödenmesine de işarettir. Rüyayı gören âlim biri ise, ilmi artar, köle ise azad edilir, hasta ise şifa bulur, zindanda ise zindandan kurtulur. Hasılı ırmakta banyo yapmak iyi bir haberdir.

Çağlayanda banyo yapmak

Çağlayan altında banyo yapmak, yıkandığını görmek, suyu avuçlayıp başına döktüğünü görmek, büyük bir mirasa delâlet eder.

Denizde banyo yapmak

Rüyada denizde yıkandığını görmek, günah ve hatalardan halâs olmaya, hüzün ve kederin gitmesine delâlet eder.

Okunma: 98