PTT Kargo evden gelip aliyor mu?

PTT Kargo evden gelip aliyor mu?

Trend olan PTT Kargo evden gelip aliyor mu?

İçindekiler

PTT Kargo evden gelip alıyor mu?

İşlemleri doğru yaptığınızda siparişinizi oluşturarak PTT kargo kurye görevlisi adresinize zamanında gelerek kargonuzu alacaktır. Postaya verilmek istenen posta gönderilerin, PTT tarafından gönderici adresinden alınması hizmetine “Adresten Alım Özel Hizmeti” denir.

PTT adresten alım özel hizmeti nasıl yapılır?

​4441788 numaralı çağrı merkezimizi arayarak göndermek istediğiniz kargonun evinizden alınmasını isteyebilirsiniz.

Ek hizmetler değer konulmuş ne demek?

Kaybı, çalınması veya hasara uğraması halinde gönderici tarafından kabulde beyan edilen değere kadar tazminat ödenebilen bu şekildeki gönderiye “Değer konulmuş veya sigortalı özel hizmetli” gönderi denir.

Hangi kargo evden teslim alıyor?

Çoğu kargo firması evden kargo alma hizmetleri vermektedir. Örneğin Yurtiçi ve Aras Kargo, bu hizmeti veren en bilindik kargo firmaları arasında yer alıyor. Yakınınızda bulunan kargo firmaları ile iletişime geçerek bu hizmeti verip vermediklerini sorabilirsiniz.

Kargo Evden eşya alıyor mu?

Dilerseniz adresinizden yola çıkan gönderinin, alıcının adresine en yakın Yurtiçi Kargo şubesine teslim edilmesini isteyebilir; ya da “Alo Gönderiniz Var” hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Bu durumda, gönderinizin şubeye ulaştığını alıcıya telefon aracılığıyla bildiririz.

PTT kargo Alıcı almazsa ne olur?

Alıcı ödemeli bir kargo alıcının adresine ulaştığında alıcı kargoyu almaktan kaçınırsa kargo gönderen kişiye geri gönderilir. Yani iade prosedürü uygulanır. İkincisi ise alıcı ile gönderen arasında herhangi bir satış sözleşmesi olmaması ihtimalidir.

PTT’nin değerleri nelerdir?

​Temel Değerler Bildirimi

PTTli olma bilinci ile hizmet vermek. Güvenilirlik. İşbirliği anlayışı ile çalışmak. Etik davranmak. Erişilebilirlik. Milli bir kurum olarak hizmet vermek.

PTT Kargo 5 kilo ne kadar?

PTT kargoda 3 kg ile 30 kg olan gönderinin her 1 kg ücreti ( 30 kg dahil olmak üzere) 1,80 TL’dir. PTT kargoda 4 kg olan gönderinin ücreti ( 4 kg dahil olmak üzere) 21,80 TL’dir. PTT kargoda 5 kg olan gönderinin ücreti ( 5 kg dahil olmak üzere) 23,60 TL’dir.

Aras Kargo evden teslim alıyor mu?

Dilerseniz şubeye kadar yorulmayın, Adresten Alım hizmetimiz ile çağırın kuryemizi, gönderinizi kapınızdan teslim alalım. Adresten Alım ek hizmetinden yararlanmak için; 444 25 52 numaralı Çağrı Merkezimizi hafta içi saat 15:30, cumartesi günleri saat 12:00’a kadar arayarak da bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Okunma: 59