Rüyada Sülün Görmek

İslam Âlimlerin yaptığı tabire göre rüyada sülün görmek, ilim, edebiyata meraklı sevimli ve güzel evlat anlamına gelir. Cafer-i Sadık (RA); sülün rüyasını beş şekilde yorumlamaktadır; güzel bir eş, iyi bir dost, aydın bir evlat, güzel bir söz ve bilgin. Çok güzel ve iyi huylu birine âşık olacağınıza işarettir. Cabir Mağribî'nin yaptığı yoruma göre rüyada sülün güzel, dindar ve zengin kadın demektir.

Rüyada Sülün Tutmak;
Bir sülün tuttuğunu gören faziletli, hayırlı bir zatla arkadaşlık kurar. Rüyada sülün tuttuğunu görmek, varlıklı, kendinden fayda görülecek muhterem bir kimse ile arkadaşlık etmeye işaret etmektedir. Rüyada güzel ve iri bir sülün tutmak çok iyi bir olayla karşılaşacağınıza alamettir.

Rüyada Sülün Eti Yemek;
Sülün eti yemeniz sevineceğiniz bir haber alacağınıza anlamına gelir. Rüyada sülün eti yemek, aile hayatında çok güzel gelişmelerin yaşayacağına, huzur ortamı olacağına, çok sevdiği ve değer verdiği insanlara yardım edeceğine, delalettir.

Rüyada Sülün Kuşu Görmek;
Bazı yorumcular, rüya sahibinin dertlerine ortak olan, bir kadına işaret saymışlardır. Kimi yorumcular sülün kuşunu, evlenme çağına gelmiş gelinlik kız olarak yorumlarlar. Rüyasında sülün kuşu gören helal mal kazanır. Geçim ve kazancı bereketli olur. Aile ve iş hayatında sorun yaşamaz.

Rüyada Sülün Yavrusu Görmek;
Rüyada görülen sülün yavrusu, bekâr kimse için hayırlı güzel bir eşe; evli kimse için ise sevimli yuvayı şenlendiren bir çocuk olarak tanımlanır. Sülün yavrusu görmek ilim ve edebiyata meraklı bir dostun işaretidir. Sülün yavrusunu gören kişinin faydalı iyi huylu bir arkadaşı olur. Sözü sohbeti dinlenen bir din adamıyla arkadaşlık kurar.

Rüyada sülün Avlamak;
Güler yüzlü, tatlı dilli hanıma, ileride iyi bir eğitim alacak kültürlü ve kibar bir evlada alamettir. Sülün avlamak sempatik hizmetçiye, hitabet gücü yüksek bir âlime işarettir. Bazen sülün avlamak, sevimli, güzel ve hayırlı bir evlada işaret eder.

Okunma: 1