Rüyada Savaş Görmek

Rüyada savaş görmek üç şekilde yorumlanır; Biri memleketler arasında, ikincisi memleketin içinde devletle halk arasında, üçüncüsü halkın kendi aralarında. Rüyalar da bu üç sekle göre tabir olunur.

Bir devlet başkanı ile tebaası arasında savaş olduğunu görmek, bereket ve ucuzluğa işarettir. Halk arasında savaşıldığını görmek, aralarında iyi bir geçime delildir.

Rüyada Savaş Görmek Anlamı ve Yorumu

Devletlerarasında savaş yapılması, fitne ve fesat çıkacağına veya veba, kolera gibi salgın bir hastalığın meydana geleceğine delalet eder.

Bir memlekete asker girdiğini görmek, oraya çok yağmur yağacağına işarettir.

Rüyada Savaşta olduklarını ve savaş meydanında rüzgâr eserek toz kaldırdığını görmekte hayır yoktur. İki bölük askerin birbirleri ile savaşmaları, üstün gelenin yenileceğine işarettir, iki tarafın savaş sırasında birbirlerine karıştıklarını görmek, herkese hayır geleceğine işarettir.

Rüyada Savaş için askerin toplandığını görmek, batılla uğraşanların yenilgiye uğrayacaklarına; askerin az olduğunu ve kendisinin de onların arasında olduğunu görmek, düşmana karşı zafere delalet eder.

Abdulgani Nablusi ye göre; rüyada düşmanla savaşan dinine hizmete, ana babasına yardıma, karisi hakkında da kıskançlığa delalet eder.

İnsanın kendisinin bir savaşta dinsizler tarafında olduğunu görmesi, İslamiyet ten uzaklaştığına yahut dine karşı geldiğine yahut üzerine itaati gerekene karşı itaatsizlik ettiğine yahut namazını terk ettiğine delalet eder.

Rüyada savaş görmek ya da savaşta bulunmak; yakınlarınızla bazı nedenlerden dolayı aranızın açılacağına işarettir. Bakınız; Gaza ve Cihat, Harp.

Rüyada savaşı kazanmak, başarının haberidir. İnsanlarla bazı kavgalara tutuşacaksınız; fakat siz kazanacaksınız demektir.

İnsanlarla birtakım tartışmalar yaşayacaksınız. Fakat siz kazanacaksınız. Savaşı kazanmak, başarının işaretidir.

Rüyada savaş görmek ya da savaşta bulunmak; yakınlarınızla bazı nedenlerden dolayı aranızın açılacağına işarettir.

İnsanlarla birtakım tartışmalarınız olacak. Savaşta yenilgiye uğradığınızı görürseniz, hayatta başka kişilerin hatalardan dolayı zarar görebilirsiniz.

Toplumsal önemli olaylara işaret edebilir. Kişinin hiç aklına gelmeyecek olaylara tanıklık edeceğine işaret eder. Rüyasında savaşan insan sıkıntılarından kurtulur.

İnsanlarla birtakım tartışmalar yaşayacaksınız. Fakat siz kazanacaksınız. Savaşı kazanmak, başarının işaretidir.

Okunma: 115