Rüyada Mecusi Görmek

Mecusi olup ateşe taptığını görmek dünyayı talep etmeye, bütün gayretini dünyaya yöneltmeye ve dinini dünya menfaatleri için kullanmaya; İslam ı küçümsemeye ve büyük günah işlemeye; Ateşe tapan birini görmek, düşmanını saf dışı bırakmak isitemeyen diğer bir düşmana yahut dünya ehli aşağılık bir kimseye, Mecusi kuşağı takınmak çocuğa yahut İslam dinine yardım etmeye delalet eder.

bir kimsenin Rüyada gördügü yasli mecusi düsmanini helak etmek istemeyen bir düsmandir. rüyada kendisinin mecusi oldugunu gören kimse büyük günahlari islemek ve allah'in (c.c.) gadabini icap ettiren yalan yere yemin etmek suretiyle islami hor ve hakir tutar. rüyada mecusi oldugunu gören kimse, dünyayi talep eder. bir kimsenin rüyada kendisinin mecusi oldugunu görmesi, o kimsenin aciga vurdugu dini, allah (c.c.) icin olmayip ancak dünyayi talep etmek icin onu bir vesile yaptigina isarettir.

Rüyada görülen mecüsi mezarligi, içinde ölü varsa haram olan hazineye, eger içerisinde ölü yoksa, kötü bir eve yahut kendisine kötü bir kavmin iltica ettikleri kötü bir adama delalet eder.

Okunma: 108