Rüyada Giymek Görmek

Rüyada bir seyi giymek, rüya sahibinin is ve dummuna isaret eder.

rüyada sarigi ayagina sardigina veya ayakkabisini basina giydigini gören kimse, musibet ve belaya düser.

bir kimsenin rüyada üzerine giydigi elbisede ugursuzluga isaret eden bir sey bulunmadigi takdirde tabirce yenisi eskisinden hayirlidir. kadinlara mahsus elbiselerin bekar erkekler üzerinde görülmesi, o elbisenin miktarinca kadina, erkeklere mahsus elbisenin de bekar kadinlar üzerinde görülmesi, o elbisenin miktarinca kocaya isaret eder. dügmeli elbise siddete veya kaybolmakla dagilmis seyleri toplamaya veya bekar kimse icin evlenmeye isaret eder.

pamuk elbise sünnettir. yün elbise sefadir. ancak yün elbise sert, kaba ve onu giyen kimseye yakismiyorsa, o zaman bu rüya fakirlik veya zillettir. keten elbise nimettir. damgali elbise mektuba, yücelmeye, mal ve cocukla beraber sevince isaret eder. rüyada uzun elbise uzun giymeyen kimse icin isyandir. kisa elbise kendisine layik olan kimse icin iffet ve temizliktir. süs elbiseleri toplanmis mal, sermayeler veya mesture ve güzel kadindir. Üniforma üzüntü, sikinti veya alimler arasinda mücadeledir. görülen elbise iyi kumaslardansa issizlik ve tembelliktir.

Rüyada beyaz giymek, beyaz elbise heybet, vakar ve övünmektir. iplikli elbise izzet, yücelik ve rütbedir. eger iplikli elbise ölü üzerinde görülürse o elbise cennet ipegidir. altinla islenmis elbise düsmana galibiyettir. siyah elbise ululuk ve yüceliktir. yesil elbise sehidlik mertebesidir.

Okunma: 101