Rüyada Allahu Ekber Demek

Rüyada Allahu Ekber Demek tövbeye devam etmeye, makamda yükselmeye, şeref bulmaya, sevinç ve ferahlığa yahut düşmana galip gelmeye ve duaya delalet eder. Rüyada "Allah-u Ekber" dediğini görmek, düşmana galip olup, zafere kavuşmaya veya huzur, sevinç, mutluluk, ferahlık yahut şerefe erişmeye işarettir.

1- Rüyada Allahu Ekber Demenin Anlamı ve Yorumu

Rüyanızda Allahu Ekber diyerek tekbir getirdiğinizi görmeniz; ibadetlerinizi aksattığınıza ve tövbe ederek eskiden olduğu gibi yine namaz ve benzeri ibadetlerinizi yerine getirmeniz gerektiği anlamına gelir. Rüyanda Allahu Ekber Demek sizin için bir ikaz niteliğinde olduğuna delalet eder.

Rüyada allahu ekber demek, rüyayı gören kişinin işlediği günahlardan kurtulmak istemesi anlamındadır. Allah katında tövbe edip tekrar günah işlemeyeceğine yemin etmesi ve bağışlanmak istemesi demektir. Genel anlamda Rüyada Allahu Ekber diyen kimsenin düşmanlarının şerrinden kurtulmasına delalet eder.

2- Rüyada Allahu Ekber Diye Bağırmak

Rüyada Allahu Ekber diye bağırarak tekbir getirmek, tövbeye devam etmeye delalet eder. Rüyada «Allahü Ekber» dediğini görmek, düşmana galip olup, zafere kavuşmaya delalet eder. Sevinç, ferahlık yahut şerefe erişir. Rüyada Allahu Ekber dediğini görmek Hz. Peygamberimiz (S.A.V.)in sünnetini tatbik eder. Tekbir'i güzel alamamak, düşmanın gürültüsüne işarettir.

3- İbn-i Sîrîn'nin Rüyada Allahu Ekber Demek Tabiri

Tekbir getirdiğinizi görmek; düşmanların şerrinden güvende olacağınıza ve hayır kapılarının yüzünüze açılacağına işarettir.

5- İmam Cafer Sadık'a (a.s) Göre Allahu Ekber Demek Yorumu Nedir?

İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada tekme atmanın dört tabiri vardır:

İş konusunda aksaklıkZararÜzüntü ve sıkıntıFesat.

Hayır kapılarının ona açılmasına, belalardan emin olmasına ve yapılması zor olan işlerin ona kolaylaşmasına işaretle tabir edilir.

Okunma: 62