Rüyada akraba görmek ne anlama gelir

Rüyada akraba görmek, hayır ile tabir olunur. Kendine dost olan hısım ve akrabayı görmek emniyet ve güvene, esenlik ve huzura yorumlanır.

Akrabayı sevinçli görmek Sıla-ı Rahim'i yerine getiriyor olmaya, üzüntülü görmek bu önemli görevi aksatıyor olmaya delalet eder. Anne yada baba tarafından herhangi bir akrabayı görmek bir hediye alacağınıza işarettir.

Rüyasında sevdiği bir akrabasını gören kişi hoş bir olayla karşılaşacak veya güzel bir haber alacak demektir. Sevmediği bir akrabasını gören kişi ise bir haber yüzünden tatsızlık yaşayacağına tabir edilir.

İnsanın kendi ailesine mensup bir kişiyi görmesi, hayatta yalnız olmadığına delalettir. Ona yardımcı olacak arka çıkacak başka kimselerin de var olduğuna inandığını belirtir. Rüyada görülen akrabalar kötü görünüyorlarsa bu rüya beklenmedik bir kimseden fenalık görüleceğine yorulur.

Rüyada kadın yada erkek fark etmeksizin akraba görmek, güvenle yorumlanır. Rüyada amca, dayı, kardeş, teyze, kuzen gibi akrabaları görmek, muradının incisini elde etmeye delâlet eder. Anne, baba, dede ve akraba görmek, hayır ile tabir olunur.

Bazen akraba görmek, umulmayan yerden gelecek rızka işarettir. Rüyada akrabalar tarafından sevildiğini ve okşandığını görmek, bütün bela ve musibetlerden uzak kalmaya, sevinç ve sürura işaret eder.

Hasta birinin akrabasını görmesi, hastalıktan şifa bulacağının işaretidir. Rüyada akrabalarından birinin halay çektiğini, dans ettiğini görse, bu rüya da, onlar için hayır ve bereketin işaretidir.

Dayı, amca, teyze, hala gibi akrabalar insanın en yakınlarından biridir. Bu sebeple rüyada akraba görmek, manevî yardım ile tabir olunur.

Kendine dost olan hısım ve akrabayı görmek emniyet ve güvene, esenlik ve huzura; akrabayı sevinçli görmek sıla-i rahmi yerine getiriyor olmaya, üzüntülü görmek bu önemli görevi aksatıyor olmaya delalet eder.

Okunma: 103