Yaş kelimesinin eş anlamı nedir?

Yaş kelimesinin eş anlamı nedir?

İçindekiler: Yaş kelimesinin eş anlamı nedir? Akraba kelimesinin eş anlamlısı nedir? Eş dost eş anlamlı mıdır? Armağan sözcüğünün eş anlamlısı nedir? Yasanın eş anlamlısı nedir Eodev? Sulh eş anlamlısı nedir Eodev? Var kelimesinin eş seslisi var mı? Bir kelimesinin eş seslisi nedir? Yaş kelimesinin eş anlamı nedir?

Yaş sözcüğüne ait eş anlamlı kelimeler çağ, devir, dönem, ıslak, kötü, kurumamış ve zor sözcükleridir. Bu kelimeler birbiri yerine kullanılabilir.

Akraba kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Akraba sözcüğünün eş anlamlı kelimesi hısım sözcüğüdür. Bu iki kelime birbiri yerine kullanılabilir.

Eş dost eş anlamlı mıdır?

Dost sözcüğünün 8 adet es anlamlisi ne karşılığı bulunmaktadır. Dost ile aynı anlama gelen eş anlamlı kelimeler aşağıdaki gibidir; Dost sözcüğüne ait eş anlamlı kelimeler ahbap, arkadaş, canan, hısım, sevgili, yar, yavuklu ve yoldaş sözcükleridir.

Armağan sözcüğünün eş anlamlısı nedir?

armağanın kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : Hediye , Ödül , İhsan , Bağış

Yasanın eş anlamlısı nedir Eodev?

Doğrulanmış Cevap Örnekler verelim; enteresan-ilginç,barış-sulh-süre-müddet,güzel-rana,-beyaz-ak gibi kelimeler eş anlamlı yani anlamdaş kelimelere örnek verilebilir. Yasa kelimesinin eş anlamlısı KANUN kelimesidir. Yasa kelimesi ve eş anlamlısı ile ilgili cümle örnekleri: ... - Kanun karşısında boynumuz kıldan incedir.

Sulh eş anlamlısı nedir Eodev?

Doğrulanmış Cevap Yazılışları ve okunuşları farklı anlamları aynı olan sözcüklere eş anlamlı sözcükler denir. Bir kelimenin eş anlamlısı onun gerçek anlamını karşılamalıdır. ... Sorumuza dönersek ''sulh'' kelimesinin eş anlamlısı ''barış''tır.

Var kelimesinin eş seslisi var mı?

Var kelimesinin eş seslisi “varmak” kelimesidir.

Bir kelimesinin eş seslisi nedir?

Kır ⇒ "Eylem olan kır-mak" ve "doğal bitki örtüsü olan kır". Sorunuza bakalım; BİR kelimesi kesinlikle EŞ SESLİDİR.

Okunma: 344