Okulun verdigi tablet izleniyor mu?

İçindekiler

Okulun verdiği tablet izleniyor mu?

Tabletlerin merkezlerden takip edilebileceğini açıklayan Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürü Dinçer Ateş, “Öğrencinin elindeki tabletle nerelere girildiğini ve ne kadar vakit geçirildiğini izleyebiliyoruz. Tablet açılıp internete bağlandıktan sonra yaptığı tüm yolculuğunu görebiliyoruz” dedi.

Okulun verdiği tablet bozuldu ne yapmalıyım?

Türkiye’nin her yerinden isteyen herkesin 444 7 555 numarasını tuşlayarak ulaşabileceği çağrı merkezi sayesinde yaşanan teknolojik sıkıntılar teknik servise gerek kalmadan çözüme kavuşturulmuş olacak.

Okul tabletleri kapanacak mı?

Tabletlerini alan öğrenciler, bir süre sonra tabletlere SMS yolu ile gelen “IMEI numaralı cihazınızın kaydı bulunmuyor. 120 gün içerisinde kapatılacaktır” uyarısıyla karşılaştı. 120 günlük sürenin dolmasıyla birlikte ise tabletler kapandı.

Devletin verdiği tablet bozulursa ne olur?

Ücretsiz olarak öğretmen ve öğrencide kalmak üzere verilen tablet bilgisayarların kaybolması veya çalınması durumunda sorumluluk kullanıcıya ait olacak. Bu durumda, kullanıcıya yeni bir tablet verilmeyecek. Öğrenci ve öğretmen tablet bilgisayarı yüklenici firmadan alınan birim ücret üzerinden temin edebilecek.

Devletin verdiği tablet satılıyor mu?

Tabletler, öğrencilere devlet tarafından kullanması için verildi. Okulun sırası gibi görülmeli. Öğrenci, satamaz.

Okul Tableti nerede tamir edilir?

Okullar tarafından pybs.eba.gov.tr adresinde arıza kayıtları açılan arızalı Tablet Bilgisayarlar merkez ilçelerde yetkili servis elemanları tarafından toplanacak, tamir süreci bittikten sonra okullarımıza teslimatı Yetkili servis elemanı tarafından yapılacaktır.

Devletin verdiği tablet nasıl kullanılır?

Devletin dağıttığı ücretsiz tablet başvurusu bugün başladı. Evlerinde bilgisayar ve tablet bulunmayan 500 bin öğrenciye tablet devlet tarafından verilecek. Ücretsiz tablet dağıtımı il milli eğitim müdürlükleri aracılığıyla koordine edilerek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak.

Devletin verdigi tabletler kapanacak mı?

Devletin verdiği tablet kapandı mı?

HDP Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a yönelttiği soru önerisinde, öğrencilere Fatih Projesi kapsamında dağıtılan tabletlerin IMEI kaydı olmadığı için kapandığını belirtti.

Devletin verdiği tablet Garantiye girer mi?

Bakanlığımız tarafından öğretmen ve öğrencilerimize dağıtımı yapılan E-TAB 4 ve E-TAB 5 tabletler 4 yıl garantilidir. Tabletlerin garanti kapsamı dışına çıkmaması için kullanıcı hatası olan durumlar(yere düşme, sıvı teması vs.)

Aidata tablet garantiye nasıl gönderilir?

Aidata Tablet: Aidata marka fatih projesi kapsamında temin edilen tabletlerle ilgili teknik servis oluşturulmuş olup 0216 465 7070 numaradan uzaktan telefonla yardım ve gerektiğinde fiziken tablet gelmesi gerekiyorsa mng kargo ile ücretsiz gönderim sağlanacaktır.

Okulda verilen tabletler satılabilir mi?

Ortaya çıkan sorunlar, kişisel ve istisna. Tabletler, öğrencilere devlet tarafından kullanması için verildi. Okulun sırası gibi görülmeli. Öğrenci, satamaz.

Okunma: 0