Motosiklet muayenesinde ne isteniyor?

Yönergeler Motosiklet muayenesinde ne isteniyor? by Admin Mayıs 3, 2020

İçindekiler

Motosiklet muayenesinde ne isteniyor?

Muayene alanına giderken yanınızda, kilometre bilgisi, ruhsattaki her iki yaprak, sigorta kâğıdı, muayene ücreti ve Kimlik belgesi ya da ehliyeti mutlaka yanınıza alın.

Motor muayenesi nasıl yapılır?

Motosiklet muayene randevusu da araç muayenesi ile aynı şekilde alınabilir.

0850 222 88 88 numaralı TÜVTÜRK çağrı merkezinden, TÜVTÜRK internet sitesi üzerinden online olarak (online randevu almak için tıklayın) TÜVTÜRK mobil uygulamasından. Motor muayene cezası ne kadar?

ARAÇ MUAYENE CEZASI Muayenesiz araç kullanma cezası 2021 yılında 314 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Eğer bu ceza tebliğ tarihinden sonraki 15 gün içerisinde ödenirse ceza üzerinden %’lik bir indirim uygulanacaktır. 15 günden sonra ödenen cezalarda herhangi bir indirim uygulanmaz.

Motosiklet muayene olmadan satış olur mu?

Muayene Olmadan Araç Satışı Yapılabilir mi? TÜVTÜRK tarafından yapılan ve fenni muayene olarak adlandırılan işlemin yapılmadığı araçların satışı gerçekleştirilemez. Araç ile ilgili devir işlemini başlatmaya çalışsanız bile tamamlamanız mümkün değildir.

Motor Muayene ne kadar sürer?

TÜVTÜRK internet sitesi veya çağrı merkezinden alınan randevu saati, muayenenin başlama saatini değil, araç sahibinin müşteri kabul işlemlerinin başlayacağı saati belirtiyor. Araç muayene işlemleri, kabul işlemlerini takiben, ortalama 1 saat sürüyor.

Muayene cezası kaç tl 2022?

Muayenesiz araçla trafiğe çıkmanın cezası 2022 yılında 427 TL.

Motosiklet egzoz muayeneden geçer mi?

Motosiklet Egzoz Muayenesi Var Mı? Egzost sitemi kontrolü yapılmaktadır. Eğer modifiye egzoz varsa motor muayenesinden geçemezsiniz. Gürültüsüz çalışan onaylı egzoz olması gerekmektedir.

Muayenesi olmayan araç nasıl satılır?

Satış işlemi gerçekleşmediği için, muayenesiz olarak aracın satışı gerçekleşmemektedir. Aracın muayenesi bittikten sonra da hemen satışı yapılamıyor. Bunun için araç çekme belgesini almanız gerekiyor. Bunu alarak noterden satış yapabilirsiniz.

Okunma: 1