Mehmet Tacettinoğlu Kimdir ?

Mehmet Tacettinoğlu Kimdir ?

HAKKINDA YAZILANLAR

Haber spikeri Tacettinoğlu, trafik kazası kurbanı

Zaman 15 Ağustos 2005

Sky Türk Televizyonu ‘ana haber’ spikeri Mehmet Tacettinoğlu, Uşak’ın Pınarbaşı beldesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetti.

Bodrum’dan tatilden dönen Mehmet Tacettinoğlu (37) yönetimindeki 34 YA 2530 plakalı özel otomobil, Uşak-Çivril Devlet Karayolu’nun 22. kilometresinde, çalışma sebebiyle yola dökülen mıcıra girince, tarlaya yuvarlandı. Yaklaşık 100 metre sürüklendiği belirtilen otomobilin ön camından fırlayan Tacettinoğlu, olay yerinde yaşamını yitirdi. Otomobilde bulunan eşi Elif (35) ve kızı Tuna (10) ise kazayı hafif sıyrıklarla atlattı. Kazanın ardından gözyaşları içinde taziyeleri kabul eden Elif Tacettinoğlu, eşinin tatil dönüşünden kısa süre önce arkadaşlarını arayarak ‘öleceğim’ dediğini söyledi. Tacettinoğlu’nun cenazesi bugün Ulu Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Uşak Yeni Mezarlığına defnedilecek.

Son olarak, Sky Türk televizyonu ana haber sunucusu olarak görev yapan Mehmet Tacettinoğlu TGRT, NTV ve CNBC-e’de birçok başarılı programa imza atmıştı.

- - - - - - - -

Farklı bir kaynaktan derlenen biyografisi:

1968 doğumlu Mehmet Tacettinoğlu, Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde İletişim konusunda yüksek lisans yaptı. Düzgün diksiyonu ve akıcı üslubuyla kısa sürede ekranın sevilen yüzlerinden oldu. NTV, CNBC-e ve TGRT'de spikerlik dışında çeşitli gündem programlarına da imza atan Tacettinoğlu, çevresinde genç televizyonculara yol açması ve destek olmasıyla tanınıyordu.

Sky Türk televizyonu ana haber sunucusu Mehmet Tacettinoğlu, NTV ve CNBC-e ailesinde sekiz yıl görev yapmıştı. Ailesiyle birlikte tatilden İstanbul’a dönen Mehmet Tacettinoğlu’nun kullandığı araç, Uşak yakınlarında takla attı. Mehmet Tacettinoğlu olay yerinde hayatını kaybetti; emniyet kemerlerini takmış olan eşi ve çocuğu ise kazadan yara almadan kurtuldu.

Tacettinoğlu'nun cenazesi, 16 Ağustos 2005 günü Ulu Cami'de kılınan öğle namazının ardından, Uşak Yeni Mezarlık'ta defnedildi.

Okunma: 343