Lens solusyonu onemli mi?

Cankurtaranlar Lens solusyonu onemli mi?

İçindekiler

Lens solüsyonu önemli mi?

Kullanım sırasında yanma, batma, kaşınma yapan lensler için lens solüsyonu kullanmak doğru bir çözümdür. Lens tipinize uygun, sizin için doğru olan lens solüsyonu kullandığınızda bu şikayetlerle karşılaşma olasılığınız oldukça düşüktür.

Lens solüsyonu lensi temizler mi?

Musluk veya steril su, tükürük, salin solüsyonu veya yeniden ıslatma damlaları kullanmayın. Bunların hiçbirisi kontakt lenslerinizi dezenfekte edemez ve doğru şekilde temizleyemez. Kontakt lenslerinizi parmaklarınızla ovun ve sonrasında taze temizleme solüsyonu ile yıkayın.

Ağlamak lense zarar verir mi?

Bu rahatsız edici olabilir, ama kesinlikle tehlikeli değil. Onları dikkatlice yerine geri getirebilirsiniz. Ağlarken gözlerinizi ovmamak en iyisidir, çünkü merceklere zarar verebilirsiniz. Gözyaşlarınızı silmeniz ayrıca kontaklarınızın düşmesine neden olabilir, bu yüzden dikkatli olun!

Lens kabı neyle temizlenir?

Bir Lensi veya Lens Kabını Temizlemek için Asla Musluk Suyu Kullanmayın. Çünkü bu lenslerinizi kirletebilecek veya onlara hasar verebilecek pislikler içerebilir ve göz enfeksiyonuna veya hasarına yol açabilir. Her zaman taze kontakt lens dezenfeksiyon solüsyonu kullanın.

Lens kabına ne kadar solüsyon konur?

Solüsyonun lens kabında en azından lensi örtecek kadar olması gerekir. Sert lenslerin kuruması lensi bozmasa da lensin dezenfeksiyonu ve rahat kullanımı için lensi nemli tutmakta yarar vardır.

Son kullanma tarihi geçmiş lens suyu kullanılırsa ne olur?

Son kullanma tarihi, kontakt lenslerin ve içinde bulunduğu solüsyonun steril kaldığı süreyi göstermektedir. Son kullanma tarihi geçmiş olan hiç bir lens kullanılmamalıdır.

Lens ile ağlanır mı?

9. Lens takılı iken ağlamak tehlikeli midir? Kontak lensleriniz takılı iken ağladıysanız, muhtemelen görüşünüzün bulanıklaştığını fark etmişinizdir. Kontaklar lensler belirli miktarda normal gözyaşı taşıyacak şekilde üretilmiştir, fakat bu normalin üstüne çıkarsa görüş bulanıklaşabilir.

Okunma: 0