Kiyafetlerimiz nelerdir?

Yönergeler Kiyafetlerimiz nelerdir?

İçindekiler

Kıyafetlerimiz nelerdir?

Yöresel Giysiler

BAŞA GİYİLENLER : Kofi, Temezzi ve tülbent. SIRTA GİYİLENLER : Fistan, şalvar, ( İç donu ) Kuşak ve yelek. AYAĞA GİYİLENLER : Yün çorap ve kundura. TAKILAR : Dizili altın, gümüş gerdanlık. SÜSLER : Sürme ve hızma. SAÇ ŞEKİLLERİ : Örgülü saç,

Bayan kıyafetleri nelerdir?

– Kadın üst giyim: Pardösü, manto, kaban, etek, tayt, kapri, bolero uzun elbise, mont, trençkot, bluz, pantolon, gömlek, tunik, eşarp, hırka, svetşört, kazak, şort, tişört, kap, salopet, üniforma, ayakkabı, sandalet, bot, çizme.

Mayonun üzerine ne giyilir?

Pareo çeşitleri farklı biçimlerdeki tarzların oluşturulması için kısa ve uzun modelleri ile de her kullanıcıya hitap eder. Bu kıyafetlerin plaj çantası, bikini, mayo, şapka, sandalet ve terlik gibi birçok plaj aksesuarı ile uyum göstermesi de öne çıkar.

Fistan hangi yöreye ait?

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kıras fistan (tek parça kadın giysisi) olarak bilinen, farklı renk ve tasarımlarıyla dikkati çeken yöresel kıyafetler, günümüzde de yaygın şekilde kullanılıyor.

Türkler ne giyer?

Geleneksel Giysi

Kadın Giysileri: Göynek;Özellikle sarı bürümcük veya şile bezi denilen kumaştan dikilen, bol, yakasız, önden düğmeli bir giysidir. Şalvar:Kırmızı desenli kumaştan dikilir. Zıbın: Bazı yörelerimizde “cepken” de denilmektedir. Birzak: Emzikli kadınlar kullanır.

Kadın Üst Giysileri nelerdir?

Kadın Üst Giyim Modelleri

Bluz. Tişört. Trençkot. Ceket. Palto. Elbise.

Plaj da ne giyilir?

Plajların Olmazsa Olmazları

Çanta. Tabii ki, ilk olarak tüm ihtiyaçlarınızı ve ekstra malzemelerinizi taşıyacak bir çanta almalısınız. Plaj Havluları Denizden çıktığınız anda ilk koştuğunuz her zaman plaj havlunuz olur. Şapka. Güneş Gözlüğü Güneş Kremi. Plaj elbisesi / Pareo. Terlik. Atıştırmalıklar ve İçecek. Plaja giderken ne giyilir?

Plaja giderken yanıma ne almalıyım?

1 – Çanta. Tabii ki kumsalda geçecek bir günün anahtar parçası plaj çantasıdır! 2 – Plaj elbisesi. 3 – Şapka. 4 – Havlu. 5 – Gözlük. 6 – Terlik. 7 – Güneş kremi. 8 – Olmazsa olmazlar.

Izmir geleneksel kıyafetleri nelerdir?

İzmir Yöresel Kıyafetleri

Başa Giyilenler: Kalıpsız fes, motifli yemeni, püskül, oyalı poşu. Sırta Giyilenler: Börümcek, mintan, şal kuşak, trablus kuşak, silahlık, kolan, camadan, sallama, potur. Ayağa Giyilenler: Çorap, körüklü çizme.

Kiras u Fistan nedir?

Kıras- Fistan (tek parça kadın giysisi), farklı renk ve tasarımlarıyla dikkati çeken yöresel kıyafetler olarak biliniyor. Erkeklerin giydiği yöresel kıyafetlere ise Şal u Şepik deniliyor. Erkeklerin yöresel kıyafetleri genellikle 3 parçadan oluşuyor.

Okunma: 4