Hangi ders için hangi defter?

Hangi ders için hangi defter?

İçindekiler: Hangi ders için hangi defter?

Kareli veya çizgili defter kullanmak genel kapsamda kişinin tercihine kalmış bir durumdur. Buna karşın sözel ağırlıklı olan derslerde çizgili, sayısal ve çizim gerektiren derslerde ise kareli defter tercih edilmektedir.

Kimya defteri kareli mı olur çizgili mı?

→ Kimya dersi sayısaldır, bu yüzden karelidir.

9 sınıf fizik defteri kareli mi olur çizgili mi?

Doğrulanmış Cevap Fizik defteri kareli olur. Çünkü fizik dersi sayısal bir dersttir. Vektörel büyüklükler veya bazı hesaplamalar yapıldığından kareli defter olması gerekir. Fizik defteri bu sebeplerden dolayı kareli olur.

Coğrafya dersi defteri nasıl olur?

Cevap: Coğrafya dersinde kullanılması gereken defter çizgili defterdir. Ancak bu o dersin öğretmenine göre değişebilir. ... Bu yüzden dersin öğretmeni kareli ya da çizgisiz deftere yazmanızı da isteyebilir.

9 sınıf fizik defteri kaç sayfa olmalı?

Liselerde kullanılacak defterler (Kareli, Çizgili, Çizgisiz)9.Sınıflar Fen Defter ListesiSıra noDERS ADIDEFTER (SAYFA/TÜR)5-FİZİK120 Sayfa Kareli Harita Metot6-KİMYA120 Sayfa Kareli Harita Metot7-BİYOLOJİ120 Sayfa Kareli Harita Metod

Coğrafya dersi için hangi defter kullanılır?

*Coğrafya, sözel bir ders olmasına rağmen bu derste oldukça sık bir şekilde şekiller ve tablolar çizilecektir. Bu nedenle bu sözel derste de kareli defter kullanılması daha uygun olacaktır.

Fen defteri Karelimi yoksa çizgili mi?

Genel itibarı ile sayısal ve çizim gerektiren dersler için kareli defter önerilmektedir. ... Bu kapsamda matematik, geometri, fen bilimleri, coğrafya gibi belirli dersler için kareli defter önerilmektedir. Sözel dersler için ise çizgili defter yeterli olacaktır.

Tarih çizgili mi kareli mi?

Bunun için tarih defterine ihtiyacımız olacaktır, öğrendiğimiz şeyleri not edebilmek için. - Tarih defterinin ise çizgili olması daha iyi olacaktır çünkü tarihte çok fazla çizim yapmayız, genelde yazı yazarız.

Okunma: 32