Da'�[H0��p��Z��Y\�

Da'[H0pZY\

genel bakış

Her ay birilerinin doğumunun ayını simgeleyen bir çiçeği vardır. Çiçeğin sahip olduğu özellikler, belirli bir ay içinde doğduğunda "kalıtsal" olabilir. Her ay, bazen Doğum Ayı Çiçeği olarak anılan bir çiçek vardır.
Aylara göre çiçekler, bir alıcının doğum ayı ile ilgili çiçekleri ve genel olarak yılın belirli ayları ile ilişkili çiçekleri açıklayan bir terimdir. Çiçekçiler tarafından sunulan özel kategorizasyon sınıflarından biridir.
Kültürel anlamda görünüm, renk ve koku gibi çiçek özellikleri, hediye olarak anlamlılık gösterir. Çiçekleri kullanarak doğum ve doğum günlerini kutlamaya başlayan Romalılar olduğuna inanılıyor. Mevsimlik çiçekler sadece dekorasyon için değil, aynı zamanda hediye olarak kullanılmış ve bu nedenle muhtemelen doğum çiçeklerinin geleneği ile kredilendirilebilir. Bazıları, bir doğum günü çiçeğini bir yıl içindeki günlerle ilişkilendiren listeler oluşturmak için bu gelenekten ilham almıştır.

Etli kütle köklerine sahip Lilium cinsine ait bir bitki. Yaygın çiçek yatak ve kesme çiçek dikti. Cins adı botanikçi Linne'nin bir arkadaşından. Güney Amerika'da Şili ve Brezilya gibi yaklaşık 60 tür vardır ve nişasta bazen tüketim için genişletilmiş köklerden alınır. Genellikle bahar ekim ve Haziran-Temmuz çiçek açar. İlk bakışta, bir Japon zambakına benziyor ve bitki boyu 30-80 cm. Bir araya gelen çiçeklerin çiçek parçalarında çeşitli koyu lekeler vardır ve çiçekler kesilir ve iyi çiçek açar. Ana türler A. aurantiaca D.Don (portakal çiçeği, sarı çiçek, bitki boyu 90cm, soğuğa dayanıklı), A. pulchella Linn.f. (koyu kırmızı çiçek, bitki yüksekliği 60 cm, mutlaka türler), Al L. (geniş pembe çiçekler, bitki yüksekliği 30 cm, yarı soğuk toleranslı) Pelegrina Stromelia Pelegrina A vardır ve seçilen isimleri ile bir çok melezler ve adları ticari olarak temin edilebilir . Tohumlar ilkbaharda ekilen ertesi yıl çiçek açar ve suş yaklaşık 2 yıl olduğu gibi kalırsa çiçek açar. Ayrıca, stokun erken ilkbaharda 30 cm kare içinde ekilmesi önerilir. İyi drenajlı kumlu tınlı sever, neme duyarlıdır ve beyaz ipekböceği temkinlidir.
Shinzaburo Kawabata

Okunma: 343