Awaji ülkesi Nedir ?

genel bakış

Awaji Eyaleti ( 淡路国 Awaji-no kuni , eskiden uni 道), Honshū ile Şikoku arasındaki Awaji Adası'nı kapsayan eski bir Japonya eyaletiydi. Bugün Hyōgo ili'nin bir parçası. Bazen Tanshu denir 淡州 ). Awaji üç belediyeye bölünmüştür: Awaji en kuzey kısmıdır, Sumoto en kentsel ve merkezi bölümdür ve dört güney kasabası Minamiawaji şehrini oluşturur.
Nankaid'in bir parçası olarak 7. yüzyılda kuruldu. Nankaid'de, Awaji Eyaleti, Kii Eyaleti ve Awa Eyaleti arasındaydı. Awaji, kelimenin tam anlamıyla "Road to Awa", yani Japonya'nın merkezi bölgesinden Awa Eyaletine giden yol anlamına gelir. Awaji Eyaleti iki bölgeye ayrılmıştır: kuzey kesiminde Tsuna no Kōri ve güney kesimdeki Mihara no Kōri.
İl hükümeti muhtemelen modern Minamiawaji, Hyōgo'daydı ama kalıntıları henüz bulunamamıştır.
Awaji Eyaleti siyasi sürgünler için ortak bir yerdi. İmparator Junnin ölümünden sonra tahtından sonra Awaji'de sürgün edildi.
Edo döneminde Awaji Eyaleti, Awa Eyaleti, Tokushima'da Hachisuka klanı tarafından yönetildi. Han sistemi ortadan kaldırıldığında ve valilikler düzenlendiğinde, Awaji Eyaleti sakinleri Tokushima ile Awaji arasındaki siyasi çatışma nedeniyle Tokushima'ya değil, Hyōgo'ya ait olmayı tercih ettiler. Eski ülke adı. Hem Awa eyaleti. Nankai Dou'nın bir ülkesi. Şu anda Hyogo Prefecture aittir. Awa'ya giden yolun anlamı. Aşağı ülkedeki Shimoki töreni, 2 ilçe. Junin (İmparator) İmparator'un ortadan kaldırılmasından sonra, bu ada tarafından silindi ve öldü. Kamakura döneminde Bay Sasaki, Muromachi döneminde Bay Hosokawa, Bay Miyoshi vb. Edo döneminde, Tokushima Domain'in sahibi olan Lord Inada, Sumuga Kalesi olarak egemen olmuştur. → Awajishima
→ İlgili ürünler Kinki bölgesi | Hyogo [idari bölge]

Okunma: 0