Arac agir bakimda neler yapilir?

Katkı Arac agir bakimda neler yapilir?

İçindekiler

Araç ağır bakımda neler yapılır?

Ağır Bakımda neler yapılır?

Öncelikle araç komple kontrol edilir. Fren balalataları kontrol edilir, değiştirilir. Fren diskleri de aynı şekilde kontrol edilir. Debriyaj seti, baskı balata kontrol edilir. Şanzıman yağı değiştirilir. Eğer ömrü dolduysa Triger Seti komple değiştirilir.

Kişisel bakım nesneleri nelerdir?

Günlük ve haftalık rutinler halinde kullanılması gereken kişisel bakım ürünlerinin listesi, genel olarak aşağıdaki listede sıralanmıştır.

Yüz yıkama jeli. Cilt temizleme toniği. Gündüz ve Gece için yüz bakım kremi. Gözaltı Kremi. Cilt bakım serumu. Deodorant. Parfüm. Vücut bakım kremi.

Seat Ibiza ağır bakım kaç km?

Seat Ibiza 1.0 Tsi aracınızın periyodik bakımları,10.000 km ila 15.000 km. arasındadır. Bu aralık aracınızın model yılı farklılıklarından oluşur. Motor yağı ve yağ filtresinin değişimi, hava ve polen filtresinin kontrolü periyodik bakımın genel esaslarıdır.

60 bin bakımında neler değişir?

Yağ, mazot, hava ve polen filitresi değişimi, alternatör kayışı değişimi, fren hidroliği değişimi, ön takım ayarı, akü kontrolü, motor yağı değişimi yapıldı (Castrol MAgnatec) .

10 bin bakımda ne yapılır?

10 bin / Perdiyodik Bakımda Neler Yapılır?

Hava filtresi değişimi. Motora giren havanın temiz olması ve motorun performansı için önemlidir. Yağ filtresi değişimi. Motor yağı değişimi. Polen filtresi değişimi. Ön – Arka balata kontrolü Ön – Arka süspansiyon kontrolü Silecek değişimi.

Rutin bakımda neler değişir?

Standart bakım, kontrol ve değişimlerin içerisinde; şase ve kaporta kontrolü, ön takım kontrolü, elektronik aksam kontrolü, basınç, deformasyon ve diş derinliği gibi özelliklerin incelendiği lastik kontrolü, klima gaz basıncı kontrolü, far ayarı, fren kontrolü ve bakımı, motor bakımı, motor yağı değişimi, yağ filtresi …

Okunma: 5